Андрій Кунцевич: "Спочатку спортивний принцип, а потім все решта!"

Віце-президент АПФУ Андрій Кунцевич поділився враженнями від матчів Кубку європейських чемпіонів, який завершився у Португалії та вважає, що потрібно більше прозорості в рішеннях Міжнародної організації пляжного футболу (BSWW):

 

- Андрій Павлович, ми всі стежили за ходом подій Євро Віннерс Кап 2018, які враження?

- Так, звичайно дуже уважно стежив, професія зобов'язує! В першу чергу переживав за українські клуби, які там виступали - за "Артур Мьюзік" і "Вибір". Результат не зовсім той, до яких ми звикли, але на це є об'єктивні і суб'єктивні причини. Ці причини також потрібно шукати і в діяльності АПФУ і я це розумію.

- На що звернули увагу?

- Хочу сказати, що крім виступів наших команд, мене також цікавило проведення і організація заходу. Для мене, при проведенні будь-якого офіційного змагання, на чолі стоїть спортивний принцип, тобто щоб всі учасники перебували в рівних умовах. Коли такі умови не створені, важко говорити про закономірності того чи іншого результату, тим більше в офіційних змаганнях. Розумію, коли ще товариські турніри, де можна придумати маневри, які допоможуть підняти імідж змагань, інтерес або ще щось. Але офіційні змагання - це завжди в першу чергу «чесні правила гри».

- Що Ви маєте на увазі?

- Тут довго і багато можна розповідати. Ну, по-перше, не можуть команди, при виявленні одного переможця, проходити різну «дистанцію». Напевно всі зрозуміють, про що йде мова. По-друге, не може регламент змагань змінюватися перед стартом або по ходу змагань. По-третє, не може команда їхати на змагання і не знати конкретну сітку при іграх на стадії плей-офф після групового етапу, адже є такі поняття як «турнірна стратегія», «зручний/незручний суперник», а серйозні клуби на такі дрібниці теж звертають увагу. І четверте, є питання до місця проведення змагань. Ні в якому разі нічого проти не маю містечка Назаре - чудове місце зі спортивним мером. Але, впевнений, є країни, які також готові організувати такий турнір. Чому не зробити конкурс, як робиться в інших ігрових видах спорту?! Або внести в регламент статтю, що наступною країною, що приймає Євро Віннерс Кап буде та команда, яка виграла трофей. Це і є той таки спортивний принцип.

Про розвиток, про інвестиції - можна говорити багато, але такий турнір клуби чекають цілий рік, клубний турнір такого масштабу тільки один, президенти клубів вкладають великі гроші на утримання команд і на відрядження команди в таке далеке місце. Наприклад, на місцевому рівні чиновники запитують, чому тільки в одному місці проходить такий турнір, на що однозначно ми відповісти не можемо. А тут можна знайти взаємозв'язок. Наприклад, місто буде зацікавленим додатково взяти участь у фінансуванні клубу, знаючи про те, що при перемозі клуб автоматично привозить і право прийняти такий турнір у себе. Тут можна довго міркувати, але посил такий. І поки особисто я бачу, що у організаторів EWC на першому місці комерційна складова.

- Чи може Україна прийняти турнір такого рівня?

- А чому б і ні? Тим більше досвід проведення міжнародних змагань на рівні збірних є. До речі, конкурсу на проведення міжнародних турнірів серед збірних також не має. Що дає також право міркувати на рахунок дотримання спортивного принципу. Фінальна частина Євроліги вже третій рік поспіль буде проходити в Італії. А взагалі, думаю, будь-яка країна, яка культивує пляжний футбол на гідному рівні, може прийняти такий турнір.

- Що можете сказати або побажати нашим клубам "Артур Мьюзік" і "Вибір"?

- Хочу в першу чергу подякувати керівникам клубів, що, не дивлячись на складну ситуацію у нас, не дивлячись на непрозорі правила гри, вони вкладають і відправляють свої команди на такі змагання. Подякувати хлопцям, які теж проходять цей марафон і представляють нашу країну.

Подякувати їм за те, що вже до початку змагань про українські клуби говорять з повагою і з острахом. Не сумніваюся, що вдалі виступи безсумнівно будуть, але для цього нам разом потрібно гарненько попрацювати.

 

Прес-служба АПФУ

 

 

 

Наші партнери

Рейтинг збірних FIFA

1 Португалія 3440
2 Росія 3204
3 Бразилія 3158
4 Італія 2203
5 Іран 17855
... ...... ...
14 Україна 1107

Календар 2017

Euro Winners Cup (Португалія)
26.05 - 04.06.2017

Євроліга (відбірні етапи)
07.07 - 09.07.2017 (Санхенхо, Іспанія)
25.08 - 27.08.2017 (Варнемюнде, Німеччина)

Євроліга (Суперфінал)
31.08 - 03.09.2017 (Італія)

НАШІ КОНТАКТИ

Київ, пров.Лабораторний, 7-А.
"Будинок Футболу", каб.204