ІСТОРІЯ

2003 рік
Перший офіційний чемпіонат України.
Чемпіонат проходив за системою регіональні змагання та фінальна частина.
Регіональні змагання проходили в 6 містах Київ, Харків, Запоріжжя, Одеса, Севастополь, Кременчук.
Фінальна частина проходила у місті Севастополь (пляж «Омега»).
Чемпіон України – МАЙНДШЕР (Київ)
ІІ місце – ЛАДА (Кременчук)
ІІІ місце – ГВЕМ (Севастополь)

Кращий гравець: НУДІК Володимир (МАЙНДШЕР)
Створена національна збірна України з пляжного футболу. Головний тренер Олег Саленко.
Перша офіційна гра збірної України:
11.07.2003 рік, Фагоера-да-Фош (Португалія), Бразилія – Україна 5-2 (голи: Нестерчук Павло – 2)

2004 рік
Другий чемпіонат України.
Регіональні змагання проходили в 11 містах Київ, Харків, Запоріжжя, Одеса, Севастополь, Кременчук, Дніпро, Миколаїв, Іллічівськ, Маріуполь, Южний.
Фінальна частина проходила у місті Київ (пляж «Венеція»). Взяло участь 16 команд.
Чемпіон України – НОВА ЕРА (Київ)

ІІ місце – ГЛОРІЯ (Одеса)
ІІІ місце – МАЙНДШЕР (Київ)

Збірна України стала переможцем Євроліги в девізіоні «С» та отримала право на участь у фінальній частині Чемпіонату Європи.

У фінальній частині перемігши у 1/4 фіналу збірну Іспанію, програвши у півфіналі португальській збірній та здолавши збірну Італію в матчі за 3-є місце  - Україна здобула історичні бронзові нагороди та отримала право представляти Європу на першому чемпіонаті світу ФІФА, який відбудеться у травні 2005 року.

2005 рік
Збірна України взяла участь у Чемпіонаті Світу, який проходив вперше під егідою ФІФА.

У Бразилії наші хлопці змогли дойти до стадії 1/4 фіналу і на сьогодні цей виступ у фінальних частинах чемпіонатів світу є найуспішнішим за всю історію їснування збірної команди України.

Чемпионский титул кращої команди України залишився у столичної команди «НОВА ЕРА».
ІІ місце – МАЙНДШЕР (Київ)
ІІІ місце – КАТРАН (Запоріжжя)

Кращий гравець – БОЖЕНКО Сергій («НОВА ЕРА»)

2006 рік

Збірна України провела поки що найнасичений свій сезон під керівництвом Володимира Залойло, зігравши 22 офіційні матчі. Однак перепустку на Чемпіонат Світу так і не здобула, пропустивши за 17 секунд до кінця зустрічі вирішальний м`яч від поляка Сагановського.

Фінальна частина Чемпіоната України відбулась на півдні країни у місті Іллічівськ (тепер Чорноморськ).
Чемпіон – Майндшер (Київ)
ІІ місце – Плесо (Київ)
ІІІ місце – Глорія (Одеса)
Кращий гравець – Пилипенко Олександр (Плесо)

2007 рік

Цей рік можна сміливо називати роком старту бурхливого та стрімкого розвитку пляжного футболу в Україні.
У 2007 році суттєво було змінено формат проведення чемпіонату України, а саме чемпіонат проводився у двох лігах: Вищій та Першій.
Вищу лігу склали 8 кращих команд України, а саме одеські «Марріон» та «Глорія», київські  «Майндшер», «Плесо» та «Нова Ера», севастопольський «ПФС», кременчуцький «Кремінь» та іллічівський «Старт». Формат чемпіонату передбачав 4 відбірні етапи та фінальну частину. Відбірні етапи проходили на центральних пляжах Севастополя, Кременчука, Одеси, Іллічівська, а фінальна частина пройшла у Києві. Всі матчі чемпіонату проходили на спеціально розробленому стадіоні, який монтувався в місці проведення змагань. Середня відвідуваність матчів чемпіонату склала 1400 глядачів. Чемпіонат транслювався в ефірі «Першого національного» телеканалу, загалом  було показано 40 матчів. Також на провідних телеканалах виходили сюжети про хід чемпіонату. Чемпіоном України 2007 року стала київська команда «Нова Ера», яка у фінальному матчі обіграла одеську команду «Марріон».

Також у 2007 році відбулась першість України серед команд Першої ліги. В змаганнях взяло участь 98 команд з 9 регіонів України.
На стрімкий розвиток пляжного футболу в Україні у 2007 році вплинуло здобуття  національної збірної команди України Кубку Європи. Українці стали володарем Кубку Європи в місті Таррагона (Іспанія) обігравши на своєму шляху збірні команди Італії, Швейцарії та Франції.

Свої привітання з приводу цього висловив і президент Федерації футболу України Григорій Суркіс, влаштувавши офіційний прийом національної збірної команди України у Будинку Футболу.

2008 рік

В цьому році пляжний футбол досяг піку популярності в Україні. Асоціацією пляжного футболу було підписано угоду з компанією, яка мала за мету зробити з українського пляжного футболу справжній бренд, з чим вона яскраво впоралася. Було розроблено логотип та стиль бренду, розроблено  слоган – «Запалися грою», з’явився свій аудіо та відео стиль.

В чемпіонаті України серед команд Вищої ліги брали участь вже 16 команд. До лав команд запрошувались гравці-легіонери, а саме гравці з Бразилії (на той час чинны Чемпіони Світу) та Польщі. Змагання відвідували президенти Асоціацій з пляжного футболу з усього світу. Чемпіонат транслювався в ефірі всеукраїнських телеканалів та супутникових каналів міжнародного масштабу. Було організовано 72 трансляції, 9 прес-конференцій, присвячених чемпіонату.

Також у 2008 році був проведений перший Чемпіонат України серед дитячих команд. Чемпіонат видався захоплюючим та мав схвальні відгуки, як у учасників змагань, так і від батьків дітей. Першим чемпіоном України серед дитячих команд стала київська команда «Арсенал».

2009 рік

Відбулись чергові Загальні збори Асоціації пляжного футболу України, на яких повноваження чинного президента АПФУ Сергія Харченка було продовжено.
В жовтні місяці пляжний футбол офіційно набув статусу окремого виду спорту, і наказом Міністерством України у справах сім`ї, молоді та спорту це було затверджено.
У зв’язку з фінансовою кризою АПФУ зробила акцент у своїй діяльності у пропаганді пляжного футболу у всіх регіонах країни у вигляді проведення семінарів, роботою з дитячо-юнацькими школами з футболу, тим самим заохочували проводити тренувальні заняття в літній період на піску, одночасно читаючи лекції про позитивний вплив на дитячий організм через заняття на піску.
Не забуваючи про спортивні завдання АПФУ, а саме визначити найсильнішу команду країни з пляжного футболу, було проведено сьомий Чемпіонат України, чемпіоном стала київська команда «Майндшер» - це був третій титул кращої команди України на той час.

2010 рік

2010 рік можна назвати роком національної збірної команди України з пляжного футболу. Українська команда стала кращою командою Європи, вигравши кваліфікаційний турнір до Чемпіонату Світу з пляжного футболу 2011, який проходив в Італії. На своєму шляху українці здолали такі імениті збірні як Швейцарія, Голандія, Румунія та Португалія.