Україна перемагає Португалію 1:0 і виходить у фінал!

Збірна України - у фіналі європейського відбору до Чемпіонату Світу-2021!

Наша команда мінімально перемогла чинних чемпіонів світу португальців 1-0 завдяки блискучому голу в екстра-таймі у виконанні Дмитра Войтенка. 15-ий номер українців пробив з правого флангу у дев’ятку воріт господарів турніру.

Відзначимо, що обидві команди напередодні виконали завдання, і здобули перепустки на Чемпіонат Світу, проте сьогоднішня гра вийшла дуже принциповою і бойовою.

Суперники вже втретє грали один проти одного за останні вісім днів і тому прекрасно вивчили сильні та слабкі сторони. Причому наставник збірної України Микола Костенко вирішив трохи видозмінити свій склад і з перших хвилин дав можливість пограти тим футболістам, які більше перебували в резерві.

Цей план в цілому спрацював і перший період пройшов з невеликою перевагою гостей. Вже на 2-й хвилині Медвідь зі штрафного влучив у штангу. Через чотири хвилини після помилки Андраде свого воротаря підстрахував Торрес, який вибив м'яч головою з лінії воріт. Потім на 8-й хвилині красиво через себе пробив Войток, але трохи повз ворота. А ще за хвилину Заворотний і Войтенко не використали вихід два в один та втратили можливість відкрити рахунок.

В другому періоді ситуація на майданчику змінилася. Тепер вже перевага перейшла до збірної Португалії і на 16-й хвилині лише поперечина врятувала нашу команду після сильного удару Б.Мартінса. Він же на 21-й хвилині знову небезпечно атакував, але вже Неруш врятував українців.

Третій період пройшов з перемінним успіхом. У нашої збірної могли забивати Войтенко, але особливо Зборовський, який не влучив по м'ячу поблизу воріт господарів майданчика. Щодо португальців, то у них моментів було побільше. Чого тільки вартий вихід сам на сам Л.Мартінса на передостанній хвилині основного часу, проте Неруш зіграв відмінно.

Все вирішилося в додатковий час. На 37-й хвилині Войтенко підхопив м'яч на правому фланзі і завдав сильного удару по воротах Португалії. М'яч влетів у «дев'ятку».

Всі спроби господарів поля відігратися виявилися марними. Особливо запам'ятався момент, коли на останній хвилині овертайму Л.Мартінс влучив м’ячем в штангу.

Таким чином, збірна України взяла реванш за дві поразки від Португалії і вийшла у фінал відбірного турніру Чемпіонату Світу. Її суперником буде команда Іспанії.

Відбірний турнір Чемпіонату Світу-2021. Група А

Назаре (Португалія), 26.06.2021

Україна - Португалія - 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0 д.ч.)

Гол: Войтенко (37)

Попередження: Торрес (32)

Україна: Неруш, Сабатюк, Сіренко, Зборовський, Войток, Корнійчук, Щериця, Пашко, Заворотний, Макєєв, Медвідь, Войтенко, Глуцький

Португалія: Петроні, Андраде, Мано, Фінхал, Белшіор, Брілханте, Кабрал, Коїмбра, Торрес, Лопес, Пінтадо, Л.Мартінс, Б.Мартінс, Гонсалес, Лоуренцо, Баптиста

У фіналі європейської кваліфікації у неділю 27 червня Україна о 21:30 зустрінеться з Іспанією, яка в іншому півфіналі здолала Білорусь 3-1.

Автор: Ігор Заржицький, Sport.ua